Ara
Kategoriler
  Menü Kapat
  RSS

  Blog

  Filtre Kahve
  Yorumlar(0) Filtre Kahve
  Filtre Kahve  Onlarca farklı çeşidi olan kahve, aslına bakıldığında kendisiyle aynı ismi taşıyan bir bitkinin tohumudur. Ancak bu tohum farklı şekillerde farklı işlemlerden geçirilerek geçmişten günümüze kendi kültürünü oluşturmayı başarmıştır.  Bu kahve türleri arasında biri var ki kendine has demleme yöntemleri ve bu yöntemlerin çeşitliliği sayesinde kendi hayran kitlesini oluşturmayı başardı: Filtre Kahve. Genellikle kahvecilerde filtre kahve makinesi ile demlenmiş olan filtre kahve çeşitleri aracılığıyla karşımıza daha çok çıksa da artık kendi evlerinde filtre kahve içen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.
  Filtre Kahve Demleme Yöntemleri
  Yorumlar(0) Filtre Kahve Demleme Yöntemleri
  Filtre Kahve Demleme Yöntemleri  Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin üzerine dökülen sıcak su altında süzülerek bardağımıza gelmesi filtre kahvenin kendisidir. 
  French Press İle Filtre Kahve Nasıl Demlenir
  Yorumlar(0) French Press İle Filtre Kahve Nasıl Demlenir
  French Press ile Filtre Kahve Demleme En pratik kahve demleme yöntemlerinden biri French Press yöntemidir. Bu yöntemle kahve demlemek için French Press adı verilen kendi filtresi olan özel cam bir kaba ihtiyaç bulunmaktadır. 
  Aeropress ile Filtre Kahve Nasıl Demlenir
  Yorumlar(0) Aeropress ile Filtre Kahve Nasıl Demlenir
  Aeropress ile Filtre Kahve Demleme Aeropress adı verilen özel bir alet yardımıyla yapılan bu yöntemin ismi, filtre kahvenin demlendiği alet olan Aeropress isminden gelmektedir.  Bu yöntemde Aeropress’in yanı sıra Aeropress’in içine konulması gereken filtre kahve kâğıdı da demleme için gereklidir.
  V60 ile Filtre Kahve Demleme
  Yorumlar(0) V60 ile Filtre Kahve Demleme
  V60 ile Filtre Kahve Demleme V60, koni şeklinde özel bir seramik malzemedir. İlk olarak Japon Hario markası tarafından üretildiği için Hario V60 olarak da bilinir. İsmini 60 derece açıklığa sahip konik şeklinden almıştır. 
  Chemex ile Filtre Kahve Demleme
  Yorumlar(0) Chemex ile Filtre Kahve Demleme
  Chemex ile Filtre Kahve Demleme Chemex, sadece filtre kahve demlemek için özel olarak üretilmiş, kimya laboratuvarlarında kullandığımız beherglas tüplere benzeyen bir alettir. Pour over kahve demleme yönteminin uygulandığı bir ekipmandır. Pour over kahve demleme yönteminde filtreye dökülen kahvenin üzerinden sıcak su yavaş yavaş dökülerek kahve demleme işlemi gerçekleştirilir. 
  Moka Pot ile Filtre Kahve Demleme
  Yorumlar(0) Moka Pot ile Filtre Kahve Demleme
  Moka Pot ile Filtre Kahve Demleme Moka Pot, en eski kahve demleme araçlarından biridir. Özellikle espresso ve espressodan türetilen tüm kahveler makine olmadan en iyi Moka Pot ile demlenir.  Hammaddesi çelik veya alüminyum olan Moka Pot, 3 parçadan oluşur. En altta suyun konulacağı bölüm, onun üstünde kahvenin yerleştirildiği yassı bölüm ve en üstte suyun ısınarak buharının kahveden geçtikten sonra geldiği bölüm. 
  Blog arşivi